MagicalRoom® dla planety

Wśród wartości MagicalRoom® dużą rolę odgrywa troska o przyrodę. Staramy się działać proekologicznie oraz wspierać organizacje, które zajmują się tym tematem na szerszą skalę. Mamy świadomość zagrożeń, z jakimi nasza planeta musi się mierzyć i zależy nam na tym, by tę świadomość zaszczepiać również w innych. Poznaj nasze sposoby na to, by budować ekologiczny wizerunek naszej firmy.

Każdego roku 5 czerwca przypada Światowy Dzień Ochrony Środowiska. To moment, w którym wszyscy kierują swą uwagę na potrzebę chronienia przyrody. Liczne akcje zwrócone są do pojedynczych jednostek oraz firm, celem szerzenia świadomości, że każdy może mieć wpływ na redukcję zanieczyszczenia naszej planety. Rozwój technologiczny oraz rosnący konsumpcjonizm wymagają wdrożenia dodatkowych środków. Podejmując pewne kroki w życiu codziennym, jesteśmy w stanie zminimalizować szkody, by wciąż móc żyć w zgodzie z naturą.

Na szczęście z roku na rok świadomość społeczna jest w tej dziedzinie coraz większa. Regularne akcje przynoszą widoczne efekty. W ciągu kilku lat normą stała się codzienna segregacja śmieci, oszczędzanie wody i ograniczanie używania torebek foliowych.

Zwiększenie świadomości ekologicznej na całym świecie stanowi obecnie temat ogromnej wagi. To dlatego marka MagicalRoom® każdego dnia troszczy się o to, by zminimalizować negatywne czynniki wpływające na otaczającą nas naturę. Co więcej, zależy nam na szerzeniu pewnych zasad i nagłaśnianiu potrzeby poszukiwania rozwiązań, wspierających naturalne środowisko.

Proekologiczne działania MagicalRoom®

Jesteśmy odpowiedzialną firmą i staramy się, by nasze procedury były godne naśladowania. Oto co robimy z myślą o Ziemi oraz wszelkich żyjących na niej stworzeniach:

  • Pakujemy nasze produkty w materiały biodegradowalne - ograniczamy do koniecznego minimum ilość tworzyw sztucznych w naszych opakowaniach produktowych. Opakowania te bazują na tekturze z recyklingu. Przywiązujemy dużą wagę do możliwości powtórnego wykorzystania surowców i zmniejszenia produkcji śmieci. Dodatkową zaletą tektury jest fakt, że w pełni ulega biodegradacji.
  • Ograniczamy do koniecznego minimum użycie plastiku przy pakowaniu paczek - zamówienia do wysyłki pakujemy w taki sposób, by były bezpieczne, ograniczając do koniecznego minimum użycie folii bąbelkowej, torebek foliowych, folii typu stretch, sztucznych wypełniaczy, taśm klejących z polipropylenu. W zamian stosujemy ekologiczne pudełka z tektury z recyklingu, papierowe wypełniacze, a także papierową taśmę klejącą. Dzięki takiemu podejściu nie przyczyniamy się do rosnących w tworzywa sztuczne wysypisk śmieci. Wiemy, że większość elementów naszych opakowań, z powodzeniem może trafić do niebieskiego kosza z odpadami, nadającymi się do powtórnego przetworzenia.
  • Stosujemy żarówki energooszczędne - hale produkcyjne w naszej firmie oświetlone są energooszczędnymi żarówkami LED, które podlegają recyklingowi. Nie zawierają szkodliwej dla zdrowia i środowiska rtęci, ołowiu ani innych metali ciężkich. Kolejną zaletą diod elektroluminescencyjnych jest niski pobór energii elektrycznej i długa żywotność. Dzięki takiemu rozwiązaniu ograniczamy emisję CO2 do atmosfery. Z uwagi na to, że żarówki ledowe wymienia się znacznie rzadziej, produkujemy tym samym mniej śmieci.
  • Wspieramy finansowo organizacje ekologiczne - statutowe działania takich organizacji traktujemy bardzo poważnie i niezwykle istotne jest dla nas udzielanie im pomocy. Ich członkowie to osoby, którym zależy na polepszeniu sytuacji ekologicznej, a co za tym idzie poprawie jakości życia i zdrowia nas wszystkich.

Pomagamy budować świadomość ekologiczną

Pokazując, w jaki sposób dbamy o środowisko, chcemy zachęcić wszystkich naszych klientów do tego samego. Drobne kroki, symboliczne przedsięwzięcia, a czasem nawet sama zmiana nawyków mogą przynieść wiele dobrego. W grupie tkwi siła, dlatego jeśli 1000 osób zrezygnuje z 1 torebki foliowej, na rzecz papierowej, będziemy już mieli 1000 torebek na wysypisku mniej. Nie myśl o sobie w tej kategorii jako o jednostce, lecz o jednym z ogniw całego łańcucha.

Nasze czynne zaangażowanie w ochronę przyrody ma również pewne odzwierciedlenie we wzorach produktów. Naklejki ścienne z motywami botanicznymi są jednocześnie symbolami składającymi hołd pięknej przyrodzie. Chętnie sięgają po nie osoby, które lubią otaczać się roślinami i czują z nimi jedność.

Bardzo nam zależy również na tym, by już od najmłodszych lat zaszczepiać w ludziach miłość do natury oraz poczucie jedności ze wszystkimi stworzeniami, które dzielą z nami tę planetę. To dlatego w naszej ofercie znalazła się kolekcja naklejek ściennych oraz serie plakatów ze zwierzętami leśnymi. Dzieci, które będą traktować sarny, lisy, niedźwiedzie, jeże jak swoich przyjaciół, jako dorośli z większym prawdopodobieństwem będą do nich podchodzić z szacunkiem.

Działamy odpowiedzialnie

Wielu przedsiębiorców skupia się na swoich wynikach finansowych, na zwiększeniu sprzedaży i minimalizacji kosztów. W ferworze walki z rynkiem oraz konkurencją zapominają o tym, co jest naprawdę ważne. Żadne pieniądze nie pomogą załatać dziury ozonowej i naprawić tego, co ludzkość zniszczyła przez setki lat. Nasza firma podejmuje odpowiedzialne działania, nieustannie dążymy do tego, by prowadzić nasz biznes w zgodzie z naturą. Mamy świadomość tego, jak nasze codzienne procedury mogą wpływać na otaczający nas ekosystem. Zależy nam na pielęgnowaniu środowiska i otoczeniu go opieką.